web sitesi tasarımı

web sitesi tasarımıWeb siteleri günümüzde artık hemen hemen tüm firmaların pazarlama ve globalleşme adına olmazsa olmazı haline gelmiştir. Öyle ki bir firmanın web sitesinin tasarımı, içeriği ne kadar özenli ve seçkin ise kendi lansmanları konusunda o denli rahat hareket edebilmelerini sağlamaktadır. Web sitesi birçok reklam yönteminden daha ekonomik ve etkili olması açısından önem taşımaktadır. Bir tv, gazete veya dergi reklamı verdiğinizde o yayın organının tirajı kadar kitleye ulaşırsınız. Ancak web siteniz ile doğru bir pazarlama stratejisi belirlerseniz hem sizi arayan insanlar bulacağından hedefe yönelik reklam çalışması yapmış, hem de yeni iş olanakları elde ederek firmanız adına daha karlı bir iş yapmış olursunuz. "Reklam sadece bir gösteri ya da ismi akıllarda bırakma işlemi değildir. Daha çok insanlara ulaşıp daha büyük işler yapıp daha da büyük kazançlar sağlayabilmenin temel taşıdır. Bunu en iyi başarabilen yol internet ve her firmanın başta kendilerine ait olan özel web siteleridir. Bir sitenin nasıl olduğu çok önemli bir rol oynar. İçeriği, teması, kullanım kolaylığı… Müşteri aradığı ürün ya da hizmete kolayca ulaşabilmeli, site içinde dolaşırken keyif alabilmelidir. Bunu da sağlamanın tek yolu güzel ve başarılı bir web tasarımıdır."

Web Sitesi Tasarımı Yaptırmadan Önce
Web sitenizden bir beklentiniz varsa mutlaka bir stratejiniz olmalı. Eğer bir strateji oluşturduysanız sizi ve beklentilerinizi iyi anlayacak bir tasarım firması ile çalışmalısınız. Bunun kararını verebilmek için o firmanın referanslarını, çizgisini ve eğer varsa müşteri yankılarını incelemelisiniz. İnternet sitesi tasarımı yaptırırken firmanızı, sektörünüzü, hizmetlerinizi, rakiplerinizi en iyi şekilde anlatmalı, daha da ötesi web tasarımı yapacak kişiyi firmanızı sizin bir personelinizmiş gibi bilgilendirmeniz size özel bir iş çıkmasında önemli rol oynayacaktır. Bunu yaptıktan sonra tasarımcıya gerekli tüm dokümanları sağladıktan sonra sonuca yönelik bir beklenti içine girmelisiniz. Bunun dışında: Anlaşılır, hızlı yüklenen ve işe yarayan içerik, sizi yansıtan renk ve grafiklerle zenginleştirilmiş bir tasarım, göz yormayan, dikkat dağıtmayan animasyonlar, pazarlama stratejinize paralellik ve iletişime açıklık gibi konulara dikkat etmelisiniz. Web sitesi tasarımı için hem kolay kullanımlı hem şık ve çekici bir web tasarımına ihtiyacınız olduğunda bizi arayın.

Web tasarımı için Grafikrim planlama, departmanlaşma gibi noktalarda hassas ve bir o kadar da sağlam bir yapıya sahiptir. Tasarımlarınıza önem, interaktif pazarlamanıza güç katıyoruz.
Web tasarımı yaptırmak isteyen kişi veye firmaların web tasarımı çalışmalarına başlamadan önce yapması gereken şeyler vardır. Bunlara dikkat edilmediği sürece ortaya doğru bir çalışma çıkamayacaktır. Bu noktalardan bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz. 1- Web tasarımında kullanılacak donelerin tamamı hazırlandı mı? (vektörel logo, kullanılacak kaliteli imajlar, site buton ve başlık isimleri, hizmet ve/veya ürün içerik detayları, rakip veya rakip firmaların artıları ve eksileri hakkında bilgiler vs. gibi) 2- Web sitesinin tasarımında tasarımcı firma yanlış yönlendirilmemelidir. Eğer o ajansın referansları, kendi sitesinin çizgisi bir fikir yahut bir güven uyandırıyorsa karşılıklı güven içerisinde çalışılmalıdır. 3- Tasarımcı firmanın işten soğumaması adına web üzeride gösterilen test tasarımlarının dönüşleri hızlı olmalı ve sürekli fikir paylaşımı içinde olunmalıdır. 4- İş yaptıran firmanın, tasarım ajansının sunduğu yenilik ve önerilere açık olmalıdır. Keza Türkiye'de en çok bu noktada sorun yaşanmaktadır. Bütün bu yanlışlardan uzak olması gerektiği gibi bir tasarım için hizmetinizdeyiz. 5- Web sitesi ile arama motorlarından bir beklentiniz varsa ajansa size özgü makale ve resimler sunmalısınız.
Katalog tasarımı adına ihtiyacınız olan herşeyi Grafikrim.com'da tek bir noktadan karşılamanız mümkündür. Kataloglarınızın göz doldurabilmesi ve müşterileriniz ve/veya hedef kitleniz ile iletişim içerisinde olduğunuz hemen her mecrada sizin yerinize düşünüyor, ölçüp biçiyor, size yeni, taptaze fikirler sunmak için çalışıyoruz. Her ne kadar devir internetin hüküm sürdüğü bir devir olsa da katalog tasarımı yaptırmayan birçok firmanın bir can damarı kopmuşcasına lansman sorunu yaşadığını halen görmekteyiz. Katalog tasarım çizgileri de günden güne değişse de "katalog" halen eski önemini ve anlamını korumaktadır. Müşterilerinize şık ve özenli bir katalog veya broşür sunduğunuz anda onların da size bakış açıları pozitif olarak değişecektir. Edindiğimiz deneyimlerden yola çıkarak size klasiği değil yeniliği öneriyoruz. Gerek katalog tasarımı, gerekse broşür tasarımı adına siz isteyin biz olabileceğin en iyisini sizlere sunalım. Katalog tasarımının ardından basım için fiyat da isterseniz sizlere, birlikte çalıştığımız matbaalardan fiyat alarak en iyi ürünü en iyi fiyatlarla sunabiliriz. Katalog basımında en çok kullanılan ebatların başında A4 gelir fakat işin konusuna göre özel ebatlar da uygulanabilir. Özel ebatlı katalogların basımında kağıt firesi fazla olacağından maliyetleri de haliyle standart ebatlara göre yüksek olacaktır.
Web tasarımı adına bir ajanstan bekledikleriniz nedir? Akılcı tasarım? , Flash ve akıcı animasyonlar? Kullanışlı bir web tasarımı? Kurumsallık? , Ulaşılabilirlik veya bulunabilirlik? Grafikrim.com size bunların tümünü ve daha fazlasını sunuyor. Web tasarımı konusunda yılların verdiği tecrübe, ve geleceğin vermiş olduğu heyecanla sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. Sadece İstanbul içine değil, güzel ülkemizin her köşesine iyi tasarımlar sunmayı hedefliyoruz. Web sitesi tasarımında yeni normlar, yeni bakış açısı prensibiyle her zaman "daha farklı nasıl yapılabilir" i düşünen hesaplayan bir ajansız. Ayrıca web sayfası için yabancı olduğunuz tüm konulara netlik kazandırıyoruz. Bir işi bilinçli ve konu üzerinde bilgi sahibi olarak talep etmek en doğru yöntemdir. Birçok web tasarım firması veya firmaları önce işi değil parayı düşündüklerinden üstünkörü çalışmalarla bir yerlere gelmeye çabalamaktadır. Oysa bir web tasarımı şirketi müşterisinin her ihtiyacına en iyi şekilde çözüm üretemezse ya geriye gider ya da yerinde sayar bizce. Web tasarımı adına gerekli olan profesyonel fotoğraf çekimi konusunda da optimum kalitede hizmet vererek tasarımların hedefine ulaşmasını sağlıyoruz. Web tasarımı çalışmasında iş ortağı olduğumuz firmalar yanılmadıklarını anladılar. Mutluydular. Siz neden onlardan biri olmayasınız? Ulaşılabilir fiyatlara, rekabeti lehinize çevirin, web siteniz ile ışıldayın. İstediğiniz web sitesi, katalog veya kurumsal kimlik çalışmaları için size yardımcı olmaya hazırız.